sobota, 7 stycznia 2012

B767-33A/ER UR-AAH AeroSvit Ukrainian Airlines

W związku z listopadowym awaryjnym lądowaniem samolotu Boeing 767 reg.SP-LPC i jego uszkodzeniem, LOT wynajął dodatkowy samolot Boeing 767. Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. podpisały umowę wynajmu dodatkowego samolotu dalekiego zasięgu B767-300ER z ukraińskim przewoźnikiem AeroSvit.
Samolot wynajęty został na zasadzie tzw. wet lease (z załogą ukraińskiego przewoźnika) na okres do 15 stycznia 2012 roku. Boeing 767 będzie obsługiwał rejsy LOT-u do Toronto i Hanoi. Pierwszy rejs LOT-u tym samolotem planowany jest 13 listopada z Warszawy do Toronto.
Konfiguracja wynajętego Boeinga jest zbliżona do tych w samolotach eksploatowanych przez LOT - 23 miejsca w klasie biznes i 182 miejsca w klasie ekonomicznej. Obsługa na pokładzie i serwis będą identyczne jak w rejsach samolotów LOT-u. Personel pokładowy AeroSvit zostanie wsparty dwoma pracownikami personelu LOT-u.
AeroSvit jest wiodącą linią lotniczą Ukrainy oferującą około 60 połączeń z 29 państwami, w tym rejsy dalekiego zasięgu do Tajlandii, Chin, Indii, Kanady i USA. Przewoźnik spełnia wszelkie wymogi międzynarodowych przepisów lotniczych i posiada wydawany przez IATA certyfikat IOSA (International Operational Safety Audit).
(za lotnictwo.net.pl)
Trwa ladowanie zdjecia...
Photo by Grzegorz Różycki (Copyright 2012)
Trwa ladowanie zdjecia...
Photo by Grzegorz Różycki (Copyright 2012)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz