22 maja 2015

Taras widokowy już otwarty!

Koniec z wyjazdami do Wrocławia! Lotnisko Chopina w Warszawie uruchomiło swój własny taras widokowy z którego można obserwować starty i lądowania samolotów.

Po ponad dwóch latach przebudowy na Lotnisku Chopina uruchamiana jest nowa część Terminala A. A w nim - oprócz nowych, przestronnych hal odlotów i przylotów, 15 nowych sklepów i 10 restauracji i barów – oddawany jest również długo wyczekiwany taras widokowy.

- Wiele osób z niecierpliwością wyczekiwało otwarcia tarasu i dlatego z ogromną radością możemy ogłosić, że ten dzień wreszcie nadszedł. To będzie niewątpliwie jedna z największych atrakcji naszego lotniska i jestem pewien, że będzie się cieszyć ogromną popularnością – mówi Robert Stankiewicz, kierownik Działu Public Relations Lotniska Chopina.

Taras ma blisko 150 m długości. Rozciąga się z niego widok na całą płytę lotniska i pole wzlotów. Doskonale widać wszystkie startujące i lądujące samoloty, można też obserwować obsługę statków powietrznych na stanowiskach postojowych.

Taras czynny jest codziennie w godz. 6-22. Wstęp jest bezpłatny. Z tarasu korzystać mogą wszyscy chętni (także niepełnosprawni) – wejście znajduje się w ogólnodostępnej części lotniska, tuż przy wejściu do stacji kolejowej.

Na tarasie zlokalizowany jest sklepik z lotniskowymi gadżetami, a także pamiątkami z Warszawy. Obok znajduje się kawiarnia z naturalnymi lodami, słodyczami i przekąskami.

Dodatkową atrakcją tarasu widokowego jest również Galeria Lotniska Chopina, w której prezentowane będą zdjęcia i obrazy nawiązujące do tematyki lotniczej i podróżniczej. Pierwsza wystawa zatytułowana „Samoloty – nasza pasja” prezentuje najpiękniejsze zdjęcia spotterów, czyli pasjonatów fotografujących samoloty na lotnisku. Ekspozycje w galerii będą zmieniane kilka razy w roku.

- Zapraszamy do odwiedzania tarasu wszystkich pasjonatów lotnictwa – i tych, którzy często latają samolotami, i tych, którzy o tym marzą. Taras będzie z pewnością atrakcją dla całych rodzin. Jestem pewien, że dzieci będą zachwycone – przekonuje Robert Stankiewicz.

(źródło: materiały prasowe Lotniska Chopina)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz